Item 1 of 0
    Agrosimex logo

    Bizon (diflufenikan, florasulam, penoksulam) Corteva - herbicyd do upraw zbóż ozimych

    Marka: Corteva

    Grupa upraw: Pszenica ozima, Jęczmień ozimy, Pszenżyto ozime, Żyto ozime

    Przeznaczenie: uprawy rolnicze

    Substancja czynna: Diflufenikan, Florasulam, Penoksulam

    Cena

    Cena

    Produkt chwilowo niedostępny

    Wysyłka 48h

    Powiadomienie o dostępności

    Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.
    Opis produktu i specyfikacja
    Dawkowanie
    Do pobrania
    Opinie
    Usługi
    Możesz potrzebować także
    Proponowane produkty

    Opis produktu - Bizon (diflufenikan, florasulam, penoksulam) Corteva - herbicyd do upraw zbóż ozimych

    Agrofag: Chaber bławatek, Fiołek polny, Gwiazdnica pospolita, Jasnota purpurowa, Jasnota różowa, Mak polny, Maruna bezwonna, Miotła zbożowa, Przetacznik bluszczykowy, Przetacznik perski Zobacz wszystkie

    Bizon - środek chwastobójczy (herbicyd) w uprawie zbóż ozimych

    Jakie są korzyści z używania środka chwastobójczego Bizon?

    • Działa z mocą aż trzech substancji aktywnych (3w1)
    • Ma wysoki zakres zwalczanych chwastów
    • Wzmocniona skuteczność
    • Dawka jest ujednolicona dla wszystkich zbóż ozimych i łatwa do zapamiętania
    • Może być stosowany jesienią w szerokim zakresie faz rozwojowych zbóż
    • Zwalcza niemal wszystkie chwasty dwuliścienne
    • Elastyczny w wyborze upraw następczych

    Bizon jest to środek ochrony roślin, a dokładniej herbicyd (środek chwastobójczy) selektywny. Ma działanie układowe. Jest w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego.

    Środek Bizon możesz użyć do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych takich jak: chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mak polny, maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

    Środek Bizon działa z mocą aż trzech substancji aktywnych, dzięki czemu nie będziesz musiał już sporządzać mieszanin zbiornikowych z innymi herbicydami. Twórcy środka Bizon zadbali już o jak najwyższy zakres zwalczanych chwastów i wzmocnienie jego skuteczności. Jest to innymi słowy produkt 3 w 1!

    Dawka środka chwastobójczego Bizon jest łatwa do zapamiętania i stała. Nie musisz już martwić się o dobór dawek do gatunków zbóż czy do rodzaju zwalczanych chwastów. 1 l/ha - proste.

    Bizon może być stosowany jesienią. Możesz go używać w szerokim zakresie faz rozwojowych zbóż. Jeśli jednak chcesz uzyskać najlepszy efekt chwastobójczy wybierz termin zabiegu opiewający na okres od 1 do 4 liści zbóż (BBCH 11-14).

    Ten Środek chwastobójczy przeznaczony jest do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

    Jaka jest zawartość substancji czynnych w herbicydzie Bizon?

    • Diflufenikan (związek z grupy pirydynokarboksamidów) - 100 g/l (9,48%),
    • Florasulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 3,75 g/l (0,36%),
    • Penoksulam (związek z grupy triazolopirymidyn) - 15 g/l (1,45%).

    Jak działa środek chwastobójczy Bizon?

    Jak już wiesz środek Bizon zawiera aż trzy substancje czynne, które wzajemnie się uzupełniają.

    Pierwszą z substancji jest diflufenikan. W roślinie przemieszcza się w niewielkim stopniu. Jest herbicydem. Ma działanie kontaktowe. Powoduje zwolnienie lub zatrzymanie się reakcji chemicznej (jest inhibitorem) biosyntezy karotenoidów i chlorofilu w komórkach chwastów. Ich brak powoduje zbielenie tkanek liści i rozpad komórek. Jest to widoczne szczególnie w przypadku nowych tkanek. Diflufenikan po zastosowaniu pozostaje przez dłuższy czas na powierzchni gleby. Wytwarza wtedy cienką warstwę, która działa kontaktowo na wschodzące młode, aktywnie rosnące chwasty.

    Drugą i trzecią substancją jest florasulam i penoksulam. Wykazują one działanie układowe. Pobierane są głównie przez liścienie, liście oraz częściowo przez korzenie. Przemieszczają się w całej roślinie. Obie substancje czynne zaliczane są do inhibitorów syntazy acetylomleczanowej (ALS/AHAS). Syntaza acetylomleczanowa jest enzymem odpowiedzialnym za biosyntezę aminokwasów. Jej zatrzymanie lub spowolnienie w konsekwencji prowadzi do zakłócenia syntezy białek, a tym samym zahamowania wzrostu oraz rozwoju chwastów, a w konsekwencji zamierania chwastów.

    Jak mogę uzyskać najlepszy efekt działania herbicydu Bizon?

    Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskasz, jeśli zastosujesz środek na chwasty, które znajdująją się we wczesnych fazach rozwojowych: w czasie ich kiełkowania lub krótko po wschodach, od fazy siewek do fazy 2-3 liści.

    Czy chwasty muszą powschodzić na jesieni, aby środek Bizon je zwalczył?

    Środek wykazuje działanie chwastobójcze, kiedy jest zastosowany na glebę, dlatego nie jest konieczne, aby chwasty powschodziły w trakcie jesiennej aplikacji. Środek nie zwalcza chwastów wschodzących wiosną.

    Jakie chwasty są wrażliwe na zastosowanie herbicydu Bizon?

    • Chaber bławatek,
    • Fiołek polny,
    • Gwiazdnica pospolita,
    • Jasnota purpurowa,
    • Jasnota różowa,
    • Mak polny,
    • Maruna bezwonna,
    • Miotła zbożowa,
    • Przetacznik bluszczykowy,
    • Przetacznik perski,
    • Przytulia czepna,
    • Samosiewy rzepaku,
    • Tasznik pospolity,
    • Tobołki polne.

    W jakich uprawach można zwalczać chwasty środkiem ochrony roślin Bizon?

    • Pszenica ozima,
    • Jęczmień ozimy,
    • Pszenżyto ozime,
    • Żyto ozime.

    Jaki jest okres prewencji i karencji przy używaniu herbicydu Bizon?

    Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji): nie dotyczy.

    Jakie jest następstwo roślin przy używaniu środka Bizon?

    Środek chwastobójczy Bizon rozkłada się w glebie (degradacja mikrobiologiczna) nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.

    Jesienią, po zbiorach zboża, na polu, gdzie stosowano środek ochrony roślin Bizon można uprawiać: rzepak ozimy, wszystkie zboża ozime, trawy oraz poplony ścierniskowe (gorczyca, koniczyna inkarnatka). Poplony ścierniskowe (gorczyca, koniczyna inkarnatka) oraz wcześnie wysiewany rzepak ozimy mogą wykazywać przejściowe objawy w postaci zahamowania wzrostu, szczególnie w miejscach nakładania się cieczy użytkowej, na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.

    Wiosną roku następnego, po zbiorach zboża na polu, gdzie zastosowano środek, można uprawiać wszystkie rośliny bez dodatkowych ograniczeń. W przypadku konieczności wcześniejszego zlikwidowania plantacji opryskiwanej jesienią, na wiosnę, po wykonaniu orki, można uprawiać pszenicę jarą i kukurydzę. Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo wynosi 90 dni.

    Jakie są zalecenia przy zwalczaniu chwastów cieczą użytkową (herbicydem) Bizon?

    • Środek stosować na glebę dobrze uprawioną (bez grud).
    • Zboża wysiewać na równą głębokość (3-4 cm) przykrywając ziarno dokładnie glebą.
    • Nie bronować gleby po zastosowaniu środka.
    • Środek może powodować przejściowe przebarwienia rośliny uprawnej nie wpływające na plon.
    • Przed zastosowaniem środka w życie ozimym wskazana jest konsultacja z przedstawicielem posiadacza zezwolenia odnośnie wrażliwości uprawianej odmiany żyta ozimego lub zaleca się wykonanie przed zastosowaniem środka próbnego zabiegu na części plantacji.
    • Zalecane ciśnienie robocze: 2-3 atmosfery.
    • W czasie pracy, gdy ciecz użytkowa znajduje się w zbiorniku opryskiwacza należy zwrócić uwagę na pełne odpowietrzenie zbiornika.
    • Środka nie stosować: – na rośliny osłabione lub uszkodzone przez choroby, szkodniki, przymrozki, suszę, – w temperaturze powietrza poniżej 5°C i powyżej 25°C, – po nocnych przymrozkach oraz przed spodziewanymi przymrozkami, – w zbożach z wsiewką roślin bobowatych (motylkowatych), – na rośliny pokryte szronem, – przed spodziewanymi opadami deszczu, – podczas wiatru stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej.
    • Podczas stosowania środka nie dopuścić do: – znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne i tereny sąsiadujące z terenem opryskiwanym, – nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.

     

    Zapraszamy po więcej wiedzy związanej z użyciem środka chwastobójczego Bizon na stronę Doradca Rolniczy:

     

    Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

    Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

    Specyfikacja

    Marka: Corteva

    Grupa upraw: Pszenica ozima, Jęczmień ozimy, Pszenżyto ozime, Żyto ozime

    Przeznaczenie: uprawy rolnicze

    Substancja czynna: Diflufenikan, Florasulam, Penoksulam

    Cena

    Dawkowanie - Bizon (diflufenikan, florasulam, penoksulam) Corteva - herbicyd do upraw zbóż ozimych

    Opinie - Bizon (diflufenikan, florasulam, penoksulam) Corteva - herbicyd do upraw zbóż ozimych

    Usługi

    Produkt chwilowo niedostępny.

    Powiadomienie o dostępności

    Aby powiadomić Cię o dostępności, musisz być zalogowany.

    Dostaniesz maila, jak tylko wybrany produkt pojawi się w sprzedaży.

    Dlaczego Agrosimex?

    Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

    25 sklepów detalicznych

    Na rynku od 1991 roku

    Tylko oryginalne produkty

    100% Polska firma