UPL
Herbicyd

Beetup Compact 160 SC

Beetup Compact 160 SC to środek chwastobójczy przeznaczony do powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w buraku cukrowym i buraku pastewnym. Zawiera fenmedifam (80 g/l) oraz desmedifam (80 g/l), oba związków chemicznych aktywnych w formie koncentratu. Środek aplikuje się nalistnie, a jego działanie polega na przenikaniu przez liście chwastów, najskuteczniej działając na rośliny w fazie 2-4 liści. Beetup Compact 160 SC skutecznie zwalcza chwasty, takie jak gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, tasznik pospolity i tobołki polne. Chwasty średnio wrażliwe to m.in. fiołek polny, a odporne to m.in. maruna bezwonna, przytulia czepna, rdest powojowaty i samosiewy rzepaku. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa i przepisów, a środek mogą nabywać tylko osoby pełnoletnie posiadające odpowiednie przeszkolenie.

Beetup Compact 160 SC: to środek chwastobójczy, przeznaczony do powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w buraku cukrowym i buraku pastewnym.

 

Zawartość substancji czynnych:

 fenmedifam - (związek z grupy pochodnych fenylokarbaminianów) – 80 g w litrze środka;

desmedifam - (związek z grupy karbanilanów) – 80 g w 1 litrze środka.

 

Stosowanie:

Środek produkowany jest w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Należy stosować nalistnie.

Działanie:

Środek pobierany jest przez liście chwastów. Najskuteczniej zwalcza chwasty znajdujące się w fazie do 2-4 liści. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

 

Chwasty wrażliwe:

  • gwiazdnica pospolita,
  • jasnota purpurowa,
  • komosa biała,
  • tasznik pospolity,
  • tobołki polne.

 

Chwasty średnio wrażliwe:

  • fiołek polny.

Chwasty odporne:

  • maruna bezwonna,
  • przytulia czepna,
  • rdest powojowaty,
  • samosiewy rzepaku.

 

Zastosowanie w uprawach:

  • burak cukrowy
  • burak pastewny

 

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Dawkowanie:

Uprawa

Zwalczane chwasty

Zalecana dawka

Termin stosowania

Zalecana ilość wody

Burak cukrowy, burak pastewny

Chwasty wrażliwe np.: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, tasznik pospolity, tobołki polne,
Chwasty średnio wrażliwe np.: fiołek polny

pierwszy zabieg: 2 l/ha
drugi zabieg: 2 l/ha
trzeci zabieg: 2 l/ha

Niezależnie od fazy rozwojowej buraka; chwasty w fazie liścieni. Odstęp pomiędzy zabiegami: 5-10 dni.

200-300 l/ha

pierwszy zabieg: 3 l/ha
drugi zabieg: 3 l/ha

 

 

Od fazy 2 liści właściwych buraka; chwasty w fazie 2 liści.
Odstęp pomiędzy zabiegami: 7-10 dni.

jeden zabieg: 6 l/ha

W fazie 4 liści właściwych buraka; chwasty w fazie 2 liści lub w późniejszej fazie
rozwojowej, tylko w przypadku niemożności wykonania zabiegu w dawkach dzielonych.
Zabieg taki nie zabezpiecza plantacji przed powtórnym zachwaszczeniem.