Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Avatar 293 ZC

  Cena

  Cena

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Zobacz zamienniki.

  Opis produktu i specyfikacja
  Opinie
  Usługi
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Avatar 293 ZC

  Avatar 293 ZC to środek chwastobójczy, herbicyd do zastosowania rolniczego w uprawie zemniaka. Preparat w formie  zawiesiny  kapsuł  w  cieczy  do rozcieńczania  wodą,  stosowanym  doglebowo,  przed  wschodami rośliny uprawnej, przeznaczonym do zwalczania rocznych chwastów dwuliściennych w ziemniaku. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych. Avatar  293  ZC  zawiera  dwie  substancje  czynne  o uzupełniającym  się  mechanizmie działania. Chlomazon jest absorbowany przez korzenie i część podliścieniową roślin, hamuje syntezę barwników (chlorofilu i karotenoidów) w roślinach. Metrybuzyna jest pobierana przez korzenie i liście, hamuje proces fotosyntezy. Rośliny wrażliwe bieleją i zamierają. Środek niszczy chwasty od fazy kiełkowania do fazy pierwszych liści.

   

  Zawartość substancji czynnych:  

  chlomazon (substancja z grupy izoksazolidionów) – 60 g/l (5,13%),

  metrybuzyna (substancja z grupy triazynonów) – 233 g/l (20,64%).  

   

  Avatar 293 ZC zastosowanie

  Ziemniak

  Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,5 l/ha.

  Termin stosowania: Środek stosować przed wschodami ziemniaka, po obredleniu i ostatecznym ukształtowaniu redlin. Dla zapewnienia najlepszej skuteczności działania środka zabieg wykonać natychmiast po ostatnim obredleniu - na około 7 dni przed ukazaniem się pierwszych wschodów roślin ziemniaka (BBCH 00-08). Zabiegu nie wykonywać na liście ziemniaka.

  Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha.

  Zalecane opryskiwanie: zabiegi przeprowadzać opryskiwaczem wyposażonym w rozpylacze średniokropliste lub grubokropliste w dolnym zakresie zalecanych ciśnień. Belka polowa opryskiwacza powinna być zawieszona na minimalnej wysokości zalecanej dla uzytego typu rozpylacza.

  Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1

   

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwa. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Cena

  Opinie - Avatar 293 ZC

  Usługi

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Zobacz zamienniki.

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma