Item 1 of 0
  Agrosimex logo

  Armetil M 72 WP

  Marka: Agrosimex

  Grupa upraw: Ziemniak

  Cena

  Cena

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Opis produktu i specyfikacja
  Opinie
  Usługi
  Zamienniki
  Możesz potrzebować także
  Proponowane produkty

  Opis produktu - Armetil M 72 WP

  ARMETIL M 72 WP to fungicyd o działaniu układowym i powierzchniowym. Środek jest przeznaczony do stosowania zapobiegawczego lub w ochronie upraw winorośli, pomidora, oberżyny, ziemniaka i tytoniu przed chorobami.

  Substancja aktywna: metalaksyl (8%) i mankozeb (64%).

  Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych lub sadowniczych oraz opryskiwaczy ręcznych (winorośl, pomidor, oberżyna).

   

  Zastosowanie w uprawach:

  • Winorośl
  • Pomidor, oberżyna (w uprawie polowej)
  • Pomidor, oberżyna (w uprawie pod osłonami)
  • Ziemniak
  • Tytoń.

  ARMETIL M 72 WP dawkowanie

  Uprawa Agrofag Dawka Zalecana ilość wody
  Winorośl mączniak rzekomy winorośli 2,5 kg/ha 400 - 1000 l/ha
  Pomidor, oberżyna (w uprawie polowej) zaraza ziemniaka 2,5 kg/ha 400 - 1000 l/ha
  Pomidor, oberżyna (w uprawie pod osłonami) zaraza ziemniaka 2,5 kg/ha 400 - 1000 l/ha
  Ziemniak zaraza ziemniaka 2,5 kg/ha 400 - 1000 l/ha
  Tytoń mączniak rzekomy tytoniu 2,5 kg/ha 400 - 1000 l/ha

   

  ARMETIL M 72 WP termin stosowania

  Uprawa Termin stosowania
  Winorośl  Zabieg wykonać zapobiegawczo zgodnie z sygnalizacją w danym rejonie lub gdy pędy osiągną długość 20-30 cm. Środek zastosować od fazy wyraźnie widocznych kwiatostanów do początku dojrzewania (BBCH 53 - 81). 
  Pomidor, oberżyna (w uprawie polowej)  Pierwszy zabieg wykonać przed zwieraniem się liści w uprawie i przed wystąpieniem objawów choroby. W przypadku komunikatu o wystąpieniu choroby zabieg wykonać natychmiast. Następne zabiegi wykonać co 10-14 dni w zależności od warunków sprzyjających infekcji. Środek stosować w okresie od maja do sierpnia, od fazy rozwiniętego 4. liścia właściwego na pędzie głównym do fazy, gdy 70% owoców uzyskuje typową barwę (BBCH 14 -87). W przypadku gdy prognozowane jest wystąpienie deszczu odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić 10 dni.
  Pomidor, oberżyna (w uprawie pod osłonami) Pierwszy zabieg wykonać przed zwieraniem się liści w uprawie i przed wystąpieniem objawów choroby. W przypadku komunikatu o wystąpieniu choroby zabieg wykonać natychmiast. Następne zabiegi wykonać co 10-14 dni w zależności od warunków sprzyjających infekcji. Środek stosować od fazy rozwiniętego 4. Liścia właściwego na pędzie głównym do fazy, gdy 70% owoców uzyskuje typowa barwę (BBCH 14-87). W uprawach nawadnianych, gdzie ryzyko wystąpienia choroby jest wysokie zabieg wykonać w krótkim czasie po nawadnianiu gdy liście obeschną, zachowując minimalny odstęp pomiędzy zabiegami. 
  Ziemniak Zabiegi wykonywać od maja do września w zależności od rodzaju uprawy (wczesna-późna BBCH 14 -69). 
  Tytoń Uprawa w polu - Środkiem wykonać 2-3 zabiegi w odstępach co 10 dni. Pierwszy zabieg wykonać 7 dni po posadzeniu. 

   

   

  Armetil M 72 WP okres karencji: 

  • Winorośl – 21 dni
  • Pomidor, oberżyna (w gruncie) – 21 dni
  • pomidor, oberżyna (pod osłonami) – 21 dni
  • Ziemniak – 21 dni
  • Tytoń – 21 dni.

   

  Producent IQV

   

  Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

  Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

  Specyfikacja

  Marka: Agrosimex

  Grupa upraw: Ziemniak

  Cena

  Opinie - Armetil M 72 WP

  Usługi

  Produkt wycofany ze sprzedaży

  Dlaczego Agrosimex?

  Ponad 7000 produktów wysokiej jakości

  25 sklepów detalicznych

  Na rynku od 1991 roku

  Tylko oryginalne produkty

  100% Polska firma