Nufarm
Regulator wzrostu

Antywylegacz płynny 725 SL Nufarm

Antywylegacz płynny 725 SL to regulator wzrostu roślin w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie. Jest stosowany w celu zapobiegania wyleganiu zbóż takich jak pszenica ozima, pszenica jara, pszenżyto ozime, żyto ozime i owies. Środek hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło, a rośliny wykształcają grubsze, szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu. Pomaga to w zbiorze zbóż, minimalizując straty. Substancją czynną jest chlorek chloromekwatu w stężeniu 675 g/l. Okres karencji wynosi 63 dni. Produkt jest przeznaczony dla użytkowników profesjonalnych posiadających odpowiednie przeszkolenie.

Antywylegacz płynny 725 SL jest środkiem z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju roślin  w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie, stosowanym w celu zapobiegania wyleganiu: pszenicy ozimej, pszenicy jarej oraz pszenżyta ozimego, żyta ozimego i owsa. Antywylegacz Płynny 675 SL hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło zbóż. Pod wpływem środka rośliny wykształcają grubsze i szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu. Skrócenie źdźbła nie wpływa ujemnie na wielkość kłosa lub wiechy i wykształcenie ziarna. Zastosowanie środka ułatwia zbiór zbóż maszynami żniwnymi zapobiegając powstawaniu strat wynikających z niewykształcenia i porastania ziarna, w następstwie wylegania zbóż.

Zawartość substancji czynnej: chlorek chloromekwatu – (związek z grupy czwartorzędowych soli amoniowych) - 675 g/l (59,2

 

Antywylegacz płynny 725 SL stosowanie środka w uprawach :

  • pszenica ozima
  • pszenica jara
  • żyto ozime
  • pszenżyto ozime
  • owies

 

Antywylegacz płynny 725 SL zastosowanie

  • stosowanym w celu zapobiegania wyleganiu: pszenicy ozimej, pszenicy jarej oraz pszenżyta ozimego, żyta ozimego i owsa. 

Okres karencji: zboża - 63 dni.

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

 

Uprawa

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

pszenica ozima

Maksymalna dawka do jednorazowego stosowania:
– odmiany podatne na wyleganie: 2,1 l/ha
– odmiany mniej podatne na wyleganie: 1,7 l/ha

Zalecana dawka do jednorazowego stosowania:
– odmiany podatne na wyleganie: 2,1 l/ha
– odmiany mniej podatne na wyleganie: 1,7 l/ha

Środek w dawce 2,1 l/ha można również stosować w formie tzw. dawki dzielonej:
- I zabieg stosując 1/3 do 2/3 dawki podstawowej,
- II zabieg w 5-8 dni po pierwszym, stosując pozostałą część dawki podstawowej. Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Termin stosowania: Środek stosować na początku fazy strzelania w źdźbło, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby. Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm (BBCH 30-31). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie w egetacyjnym: 1 (2 przy aplikacji środka w formie tzw. dawki dzielonej).

pszenica jara

Maksymalna dawka do jednorazowego stosowania: 1,2 l/ha
Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 1,2 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Termin stosowania: Środek stosować na początku fazy strzelania w źdźbło, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby. Rośliny w tym okresie powinny mieć wysokość 15-20 cm (BBCH 30-31). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

żyto ozime

Maksymalna dawka do jednorazowego stosowania: 2,0 l/ha
Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 2,0 l/ha

Środek w dawce 2,0 l/ha można również stosować w formie tzw. dawki dzielonej:
- I zabieg stosując 1/3 do 2/3 dawki podstawowej,
- II zabieg w 5-8 dni po pierwszym, stosując pozostałą część dawki podstawowej. Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Termin stosowania: Środek stosować od fazy pierwszego kolanka, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby do fazy drugiego kolanka (BBCH 31-32). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie w egetacyjnym: 1 (2 przy aplikacji środka w formie
tzw. dawki dzielonej).

pszenżyto ozime

Maksymalna dawka do jednorazowego stosowania: 2,0 l/ha
Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 2,0 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Termin stosowania: Środek stosować od fazy pierwszego kolanka, kiedy pierwsze kolanko jest widoczne (lub wyczuwalne) w odległości 1 cm od powierzchni gleby do fazy drugiego kolanka (BBCH31-32). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1. 

owies

Maksymalna dawka do jednorazowego stosowania: 2,0 l/ha
Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 2,0 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Termin stosowania: Środek stosować w fazie strzelania w źdźbło: od fazy pierwszego kolanka do fazy czwartego kolanka (BBCH 31-34). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie w egetacyjnym: 1.