Syngenta
Fungicyd

Amistar Gold

Amistar Gold to fungicyd w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, posiadający działanie wgłębne i układowe, stosowany głównie zapobiegawczo, ale również interwencyjnie. Zawiera azoksystrobinę (125 g/l) i difenokonazol (125 g/l). Przeznaczony do użycia w rolnictwie z wykorzystaniem opryskiwaczy polowych w uprawach rzepaku ozimego, rzepaku jarego oraz buraka cukrowego. Okres karencji dla buraka cukrowego wynosi 35 dni. Produkt należy stosować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, a jego zakup wymaga przeszkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin oraz spełnienia warunków prawnych.

chwilowo niedostępny Placeholder

chwilowo niedostępny

WARIANT PRODUKTU

Pojemność

ikona Tylko oryginalne produkty Placeholder

Tylko oryginalne produkty

ikona 100% polska firma Placeholder

100% polska firma

Amistar Gold to fungicyd, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), o działaniu wgłębnym i układowym, do stosowania głównie zapobiegawczego, a także interwencyjnego.

Zawartość substancji czynnych: azoksystrobina (związek z grupy strobiluryn) – 125 g/l (11,4%), difenokonazol (związek z grupy triazoli) – 125 g/l (11,4%).

Środek przeznaczony do stosowania w rolnictwie, przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

 

Zastosowanie w uprawach:

  • rzepak ozimy, 
  • rzepak jary,
  • burak cukrowy. 

Okres karencji: 

Burak cukrowy – 35 dni
Pozostałe uprawy – nie dotyczy.

 

Uwaga! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Kupujący oświadcza, iż spełnia warunki wymienione w art. 25 ust.3 ptk 5 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin oraz posiada przeszkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w przypadku środków dla użytkowników profesjonalnych. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Środki ochrony roślin mogą nabyć jedynie osoby pełnoletnie oraz osoby, które ukończyły szkolenie i posiadają kwalifikacje wymagane dla osób nabywających środki ochrony roślin (art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. ze zmianami). Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska.. Kupującym środki ochrony roślin musi być osoba trzeźwą. Korzystając z oferty oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione warunki.

Uprawa

Zwalczanie Agrofagu

Jak stosować? Dawkowanie

Kiedy stosować?

rzepak ozimy, rzepak jary

zgnilizna twardzikowa

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha

środek zastosować zapobiegawczo lub zgodnie z sygnalizacją, od stadium żółtego pąka do końca fazy kwitnienia rzepaku (BBCH 59-69)

burak cukrowy

chwościk

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha

środek stosować zapobiegawczo lub z chwilą zaobserwowania pierwszych objawów choroby, od fazy całkowitego zakrycia międzyrzędzi przez liście (90% powierzchni gleby) do fazy, gdy korzeń osiąga wielkość wymaganą do zbioru (BBCH 39-49).

burak pastewny

chwościk, rdza, mączniak prawdziwy, brunatna plamistość

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha

rzepak ozimy, lnianka siewna, gorczyca czarna, gorczyca czarna, gorczyca biała, słonecznik, soja, mak, len, konopie

zgnilizna twardzikowa

Maksymalna /zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha