Agrosimex logo

Netafim – systemy nawadniania w ofercie Agrosimex

Tuesday, May 19, 2020

Agrosimex oficjalnym dystrybutorem Netafim

Firma Agrosimex została oficjalnym dystrybutorem produktów firmy Netafim w Polsce. Dzięki tej współpracy oferta naszej firmy poszerzy się o szereg najwyższej jakości produktów do budowy systemów nawadniających.

neatfim - agrosimex dystrybutor

Netafim – informacje o firmie

Netafim to światowy lider w dziedzinie projektowania i produkcji systemów, urządzeń i materiałów do nawadniania. Początki firmy sięgają roku 1965, kiedy to na pustyni Negev w Izraelu podjęto próby nawadniania upraw w ekstremalnych warunkach. Dziś Netafim działa w 110 krajach świata i dostarcza systemy irygacyjne dla milionów rolników.

Netafim w liczbach

110 – liczba krajów, w których obecnie dostępne są produkty firmy Netafim

29 – w postaci tylu filii działa firma

17 – w tylu zakładach powstają produkty Netafim

10 000 000 – to powierzchnia hektarów ziemi, za nawodnienie których odpowiada dziś firma Netafim

150 mld – tyle linii kroplujących Netafim wyprodukował dla ponad 2 mln plantatorów

Nawadnianie upraw od źródła wody do rośliny

Netafim oferuje urządzenia do budowy kompletnego systemu nawadniania – od źródła wody aż po urządzenia końcowe dostarczające ją aż do korzeni rośliny. Oferta obejmuje także sprzęt do precyzyjnego dozowania nawozów wraz z wodą, czyli fertygację.

 • Linie kroplujące
 • Taśmy kroplujące
 • Kroplowniki
 • Zraszacze
 • Mikrozraszacze

Mottem Netafim jest pomaganie rolnikom uprawiać więcej, zużywając mniej zasobów – „grow more with less”.

Dowiedz się więcej o historii firmy Netafim

Systemy nawadniające Netafim

Netafim dla upraw pod osłonami

W uprawie roślin pod osłonami takimi jak szklarnie czy tunele niezbędne jest zapewnienie roślinom odpowiedniej dostępności wody, składników odżywczych i utrzymanie parametrów klimatycznych.

Rozwiązania dostarczane przez Netafim cechuje najwyższy poziom jakości i precyzji. Kontrolowane nawadnianie i fertygacja – poprzez podanie zadanej ilości wody i nawozów – pozwalają na osiąganie wyższych plonów o lepszej jakości.

Z kolei urządzenia chłodzące i nawilżające Netafim pozwalają na prowadzenie uprawy w optymalny sposób. Urządzenia cyfrowe pomagają w automatyzacji i monitorowania całego procesu.

Produkty polecane do nawadniania w uprawach pod osłonami:

Netafim dla upraw polowych i warzyw

Precyzyjne systemy do nawadniania i fertygacji upraw pozwalają na dostarczenie roślinom dokładnie takiej ilości wody i składników pokarmowych, jakiej potrzebują. To umożliwia gospodarstwom osiągnięcie wyższych plonów w każdym sezonie przy utrzymaniu kosztów pod kontrolą.

Nawadnianie i fertygacja za pomocą rozwiązań Netafim pozwalają na osiąganie wyższych, bardziej jednorodnych plonów i utrzymanie lepszej kondycji roślin niezależnie od panującej pogody.

Niekorzystne warunki pogodowe takie, jak przymrozki, susze, czy fale upałów są wyzwaniem dla wielu gospodarstw. Precyzyjna irygacja pozwala na zmniejszenie tych ryzyk poprzez podawanie zaplanowanych ilości wody i nawozów do korzeni każdej rośliny przez system nawadniający.

Narzędzia cyfrowe umożliwiają nam zaplanowanie, monitorowanie, kontrolowanie i podjęcie koniecznych interwencji w całym systemie nawodnieniowym.

Produkty polecane do upraw polowych i warzywnych:

 • Linie kroplujące Netafim
 • Taśmy kroplujące Netafim
 • Zraszacze MegaNet
 • Zraszacze SpinNet
 • Kroplowniki PCJ CNL z kompensacją ciśnienia i antykapaczem

Netafim dla upraw sadowniczych

Uprawy sadownicze wiążą się z dużymi inwestycjami i dużym ryzykiem. Precyzyjne nawadnianie i fertygacja może służyć osiąganiu wyższych, bardziej jednorodnych plonów i utrzymaniu zdrowych roślin – niezależnie od niekorzystnej pogody – w każdym sezonie.

Aries – taśmy i linie kroplujące

Wyzwania dla uprawy owoców takie jak fale upałów, przymrozki, susza, inwazje szkodników to czynniki, których skutki mogą być wyeliminowane lub ograniczone za pomocą systemów nawadniających Netafim.

Instalacja nawodnieniowa umożliwia dostarczenie każdej roślinie składników odżywczych i wody prosto do systemu korzeniowego. Rezultatem jest nie tylko większy przychód z osiągniętego plonu, ale także oszczędności wody, nawozów, pracy i środków ochrony roślin.

Produkty polecane do upraw sadowniczych:

 • Linie kroplujące Netafim
 • Taśmy kroplujące Netafim

Systemy nawadniające Agrosimex

Zapraszamy do kontaktu z Działem Nawodnień w firmie Agrosimex. Nasi specjaliści udzielą Państwu informacji o właściwościach produktów, pomogą w zaprojektowaniu i doborze urządzeń.

nawodnienia@agrosimex.com.pl

Produkty Netafim dostępne są w hurtowniach i wybranych sklepach sieci Agrosimex, a także u partnerów handlowych.

Pomożemy Państwu znaleźć odpowiedzi na pytania:

 • Jak zaprojektować system nawadniania?
 • Jak zaprojektować nawadnianie kropelkowe?
 • Jakie linie kroplujące dobrać do danej uprawy?
 • Jak skonstruować system antyprzymrozkowy?