Zapraszamy do Klubu Fertygacyjnego

Opublikowano:

Zmiany klimatu i coraz suchsze lata zmuszają nas do podejmowania działań nakierowanych na zaopatrzenie upraw w wodę. Nie można już myśleć o intensywnych i wydajnych plantacjach bez nawodnienia. Jednakże podając roślinom samą wodę powodujemy wypłukanie składników pokarmowych w obrębie zwilżonej gleby co może doprowadzić do wystąpienia objawów niedoborów na liściach i spadku plonu. Rozwiązaniem tych problemów może być fertygacja, czyli podawanie nawozów wraz z woda używaną do nawadniania.

Fertygcja pozwala utrzymać normalny wzrost roślin nawet podczas długotrwałej suszy a co za tym idzie osiągnąć wysoki plon.
Dzięki niej możemy również szybko reagować na zmiany zasobności gleby i szybko reagować na niedobory.

Fertygacja jest nawożeniem precyzyjnym, bo nawozy trafiają wprost do korzeni i są szybko pobierane. Z racji tej precyzji należy podchodzić do fertygacji rozważnie tak by podawać tylko te składniki pokarmowe, które są potrzebne w danym momencie, by nie nawozić zbyt intensywnie co może wręcz zaszkodzić roślinom.

3 x w sezonie analiza roztworu glebowego + precyzyjne zalecenia
Daje to gwarancje precyzyjnego i skutecznego nawożenia.

Klub Fertygacyjny pomaga plantatorom fertygować z głową. Jak to działa? Na plantacjach instalowane są sondy drenażu glebowego, z których trzy razy w trakcie sezonu zbierany jest roztwór glebowy. Analiza tego roztworu ukazuje bieżącą zasobność gleby i pozwala doradcom Agrosimex wydać precyzyjne zalecenia na najbliższe tygodnie. Przez to fertygacja staje się efektywna a za razem tańsza niż podawanie nawozów w ciemno.

To grupa ekspertów z którymi Klub współpracuje aby świadczyć doradztwo na najwyższym poziomie.

 

Przystąp do Klubu Fertygacyjnego już dziś!

Zadzwoń pod numer tel. 607 875 783 lub napisz na adres: klubfertygacyjny@agrosimex.com.pl