Konferencja prasowa – świętujemy 25-lecie

Opublikowano:

Firma Agrosimex powstała w 1991 r. i obchodzi w 2016 r. 25-lecie działalności. 5 kwietnia na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie w hotelu Intercontinental właściciele, Wiesława i Leszek Barańscy wspominali początki swojej handlowej działalności i przybliżyli poszczególne lata pracy na aktualną pozycję spółki. Agrosimex należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na tę pozycje w segmencie nawozowym.

Zespół Agrosimex, źródło: www.ogrodinfo.pl

Wiesława i Leszek Barańscy - założyciele firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl

Wiesława i Leszek Barańscy – założyciele firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl

Historia

Firma Agrosimex powstała w 1991 r. w miejscowości Górki k. Mogielnicy. Od samego początku istnienia jest rodzinnym przedsięwzięciem. Jej założycielami i właścicielami są Wiesława i Leszek Barańscy. Agrosimex to firma z całkowicie polskim kapitałem. Właściciele od początku postawili na współpracę z uznanymi producentami środków ochrony roślin oraz fachową i nowoczesną obsługę klienta. Dzięki licznym inwestycjom systematycznie zwiększała się sprzedaż, poprawiała obsługa klienta, a w konsekwencji poszerzało się terytorium działania. Aktualnie w Agrosimex oraz w spółkach córkach pracuje nieco ponad 240 pracowników. Firma posiada własne profesjonalne zaplecze logistyczne – wyspecjalizowane magazyny o łącznej powierzchni na 20 000 palet (w tym wysokiego składowania) oraz własną flotę transportową dostosowaną do przewozu niebezpiecznych substancji i materiałów.

Bogata oferta

Oferta handlowa firmy Agrosimex obejmuje prawie 7 tys. pozycji, na które składają się środki ochrony roślin, środki pomocnicze, nawozy, akcesoria i sprzęt ogrodniczy, odzież robocza i ochronna, środki ochrony indywidualnej. Istotnym kanałem dystrybucji produktów oferowanych przez Agrosimex jest sprzedaż hurtowa. Firma dostarcza towar do hurtowni  i  sklepów na terenie całej Polski. Sprzedaż detaliczna w regionie bezpośredniego działania firmy oparta jest na własnej sieci handlowej (35 sklepy detaliczne) oraz sklepach patronackich (28).

Jesteśmy na targach i wystawach

Co roku firma Agrosimex jest obecna na najważniejszych imprezach targowych i wystawienniczych w branży. Od lat organizuje konferencje i sympozja dla swoich klientów, a w 2011 roku podjęła się organizacji wielkiego przedsięwzięcia –  Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w EXPO XXI w Warszawie. Produkty bezpośrednio importowane i oferowane przez firmę uzyskują prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Dobrym przykładem może być tutaj np. nawóz do poprawy żyzności gleby Rosahumus, który otrzymał w 2010 roku Zielony Laur Konsumenta i wyróżniony został Firmowym Hitem Roku Raportu Rolnego, a w 2011 roku dyplomem na Targach Agrotech w Kielcach.

Jubileuszu ciąg dalszy..

W bieżącym roku spółka świętuje również kolejny jubileusz – 10-lecie Infokarty – systemu sygnalizacji infekcji parcha jabłoni. Infokarta przeznaczona jest dla sadowników, a funkcjonuje na bazie komunikacji sms-owej. Realizowana jest w oparciu o własne stacje METEO, sporetrapy i pułapki do odłowu szkodników owadzich, instalowane w gospodarstwach sadowniczych w rejonie działania firmy.

Wywiad z założycielami firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl

Wywiad z założycielami firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl

Co dalej?

„Czekamy na kolejne jubileusze z nadzieją że naszym dzieciom uda się utrzymać i rozwijać, to co My stworzyliśmy. I gramy dalej – to nasze motto na kolejne lata działalności” – powiedziała W. Barańska.