Zadzwoń (48) 66 80 471

info@agrosimex.com.pl

Konferencja prasowa – świętujemy 25-lecie

Firma Agrosimex powstała w 1991 r. i obchodzi w 2016 r. 25-lecie działalności. 5 kwietnia na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie w hotelu Intercontinental właściciele, Wiesława i Leszek Barańscy wspominali początki swojej handlowej działalności i przybliżyli poszczególne lata pracy na aktualną pozycję spółki. Agrosimex należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na tę pozycje w segmencie nawozowym.

Zespół Agrosimex, źródło: www.ogrodinfo.pl
Wiesława i Leszek Barańscy - założyciele firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl
Wiesława i Leszek Barańscy – założyciele firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl

Historia

Firma Agrosimex powstała w 1991 r. w miejscowości Górki k. Mogielnicy. Od samego początku istnienia jest rodzinnym przedsięwzięciem. Jej założycielami i właścicielami są Wiesława i Leszek Barańscy. Agrosimex to firma z całkowicie polskim kapitałem. Właściciele od początku postawili na współpracę z uznanymi producentami środków ochrony roślin oraz fachową i nowoczesną obsługę klienta. Dzięki licznym inwestycjom systematycznie zwiększała się sprzedaż, poprawiała obsługa klienta, a w konsekwencji poszerzało się terytorium działania. Aktualnie w Agrosimex oraz w spółkach córkach pracuje nieco ponad 240 pracowników. Firma posiada własne profesjonalne zaplecze logistyczne – wyspecjalizowane magazyny o łącznej powierzchni na 20 000 palet (w tym wysokiego składowania) oraz własną flotę transportową dostosowaną do przewozu niebezpiecznych substancji i materiałów.

Bogata oferta

Oferta handlowa firmy Agrosimex obejmuje prawie 7 tys. pozycji, na które składają się środki ochrony roślin, środki pomocnicze, nawozy, akcesoria i sprzęt ogrodniczy, odzież robocza i ochronna, środki ochrony indywidualnej. Istotnym kanałem dystrybucji produktów oferowanych przez Agrosimex jest sprzedaż hurtowa. Firma dostarcza towar do hurtowni  i  sklepów na terenie całej Polski. Sprzedaż detaliczna w regionie bezpośredniego działania firmy oparta jest na własnej sieci handlowej (35 sklepy detaliczne) oraz sklepach patronackich (28).

Jesteśmy na targach i wystawach

Co roku firma Agrosimex jest obecna na najważniejszych imprezach targowych i wystawienniczych w branży. Od lat organizuje konferencje i sympozja dla swoich klientów, a w 2011 roku podjęła się organizacji wielkiego przedsięwzięcia –  Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w EXPO XXI w Warszawie. Produkty bezpośrednio importowane i oferowane przez firmę uzyskują prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Dobrym przykładem może być tutaj np. nawóz do poprawy żyzności gleby Rosahumus, który otrzymał w 2010 roku Zielony Laur Konsumenta i wyróżniony został Firmowym Hitem Roku Raportu Rolnego, a w 2011 roku dyplomem na Targach Agrotech w Kielcach.

Jubileuszu ciąg dalszy..

W bieżącym roku spółka świętuje również kolejny jubileusz – 10-lecie Infokarty – systemu sygnalizacji infekcji parcha jabłoni. Infokarta przeznaczona jest dla sadowników, a funkcjonuje na bazie komunikacji sms-owej. Realizowana jest w oparciu o własne stacje METEO, sporetrapy i pułapki do odłowu szkodników owadzich, instalowane w gospodarstwach sadowniczych w rejonie działania firmy.

Wywiad z założycielami firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl
Wywiad z założycielami firmy Agrosimex, źródło: www.e-warzywnictwo.pl

Co dalej?

„Czekamy na kolejne jubileusze z nadzieją że naszym dzieciom uda się utrzymać i rozwijać, to co My stworzyliśmy. I gramy dalej – to nasze motto na kolejne lata działalności” – powiedziała W. Barańska.

Share this story

Szczególnie polecamy

ES RUNWAY Potencjał najwyższych lotów

ES RUNWAY Potencjał najwyższych lotów ES RUNWAY charakterystyka kukurydzy Doskonałe...

 Sprawdź

ES JOKER Najmocniejszy w talii

ES JOKER Najmocniejszy w talii ES JOKER charakterystyka kukurydzy Odmiana...

 Sprawdź

ES Gallery Bije wszystkie rekordy

ES Gallery Bije wszystkie rekordy ES Gallery charakterystyka kukurydzy Wybitna...

 Sprawdź

Mantoli CS Kiszonka krowę zadowoli

Mantoli CS Kiszonka krowę zadowoli Mantoli CS charakterystyka kukurydzy Bardzo...

 Sprawdź