Agrosimex to nowoczesna firma zajmująca się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów ogrodniczych, z 25-letnią historią działalności na polskim rynku. Dzisiaj należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na tę pozycje
w segmencie nawozowym.

 

 

 

Firma zlokalizowana jest w rejonie grójecko-wareckim, największym zagłębiu sadowniczym w Polsce nazywanym także „największym sadem Europy”. Stąd też szczególne zainteresowanie firmy segmentem upraw specjalnych, w którym jest niekwestionowanym liderem.  Obecnie odbiorcami są już nie tylko producenci owoców
i warzyw, ale także, w coraz większym stopniu, producenci rolni.

W Golianach koło Błędowa mieści się siedziba firmy. W otoczonych przez sady magazynach przechowywane są środki ochrony roślin, nawozy i akcesoria ogrodnicze. Natomiast w biurach zapadają kluczowe dla przedsiębiorstwa decyzje.

Historia

Agrosimex powstał w 1991 r. w miejscowości Górki k. Mogielnicy. Jest to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Wiesława i Leszek Barańscy. Agrosimex to firma całkowicie z polskim kapitałem. Firma od samego początku współpracuje z uznanymi producentami środków ochrony roślin oraz stawia na fachową i nowoczesną obsługę klienta.
W 1996 roku siedzibę firmy przeniesiono do Golian w gminie Błędów, w powiecie grójeckim. W roku 2000 przedsiębiorstwo przekształcono ze spółki cywilnej w spółkę
z ograniczoną odpowiedzialnością. By sprostać rosnącym wymaganiom rynku, wybudowano nowoczesne magazyny spełniające najwyższe standardy i surowe normy ochrony środowiska. W tym czasie powstały również sklepy firmowe w Belsku Małym, Błędowie, Grójcu, Konarach i Warce.
W 2001 r. zakupiono obiekt magazynowo-handlowy w Błoniu k. Warszawy. W 2004 roku stworzono dział nawozów – obecnie najprężniej rozwijającego się w firmie. 2005 rok to rozpoczęcie sprzedaży nasion kukurydzy i rzepaku. W 2006 roku oddano do użytku nowoczesny budynek biurowy w Golianach, który jest obecnie reprezentacyjną wizytówką przedsiębiorstwa.
W Grójcu znajduje się sklep, w którym jest również wzorcowy salon sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów dla ogrodnictwa. w Błoniu otworzono  ultranowoczesny magazyn. Na miarę XXI wieku – pełen elektroniki i automatyki.

Obecnie

Aktualnie w działach firmy oraz w spółkach córkach pracuje ponad 240 pracowników. Agrosimex posiada własne profesjonalne zaplecze logistyczne: wyspecjalizowane magazyny o łącznej powierzchni na 20 000 palet (w tym wysokiego składowania)
oraz własną flotę transportową, dostosowaną do przewozu niebezpiecznych substancji
i materiałów.

Błonie bywa nazywane stolicą polskiej logistyki. Ze względu na dogodną lokalizację mieści się tu wiele magazynów, w tym także specjalistyczne magazyny firmy Agrosimex do przechowywania środków ochrony roślin. Spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa. Obok nich znajdują się budynki biurowe i sklep detaliczny.

Oferta

Aktualna oferta handlowa firmy Agrosimex obejmuje  7 tys. produktów. Wysoką jakość preparatów gwarantuje współpraca z czołowymi koncernami chemicznymi. Coraz bogatszy jest również asortyment markowych narzędzi i akcesoriów ogrodniczych. Firma posiada również specjalną ofertę dla grup producenckich.

Sprzedaż

Istotnym kanałem dystrybucji produktów oferowanych przez Agrosimex jest sprzedaż hurtowa. Firma dostarcza towar do hurtowni  i  sklepów na terenie całej Polski. Sprzedaż detaliczna w regionie bezpośredniego działania firmy oparta jest na własnej sieci handlowej (35 sklepów detalicznych) oraz sklepach patronackich (28).

Nagrody

Produkty bezpośrednio importowane i oferowane przez firmę uzyskują prestiżowe nagrody i wyróżnienia, np. nawóz do poprawy żyzności gleby – Rosahumus, który otrzymał w 2010 roku Zielony Laur Konsumenta i wyróżniony został Firmowym Hitem Roku Raportu Rolnego, a w 2011 dyplomem na Targach Agrotech w Kielcach.  Warto wspomnieć też
o nowatorskim biofungicydzie Timorex Gold 24 EC, który wyróżniony został Top Innowcją 2011 Biznesu Ogrodniczego.

Nowe projekty

W 2006 roku zaczął funkcjonować system sygnalizacji infekcji parcha jabłoni INFOKARTA, adresowany do sadowników, a funkcjonujący na bazie komunikacji sms-owej. Realizowany jest on w oparciu o własne stacje meteo, sporetrapy i pułapki do odłowu szkodników owadzich, instalowane w gospodarstwach sadowniczych w rejonie działania firmy.
W 2011 roku powstał portal www.doradztwosadownicze.pl obejmujący swoim działaniem prawie wszystkie tereny intensywnej uprawy jabłoni.
Również w 2011 roku firma podjęła się organizacji po raz pierwszy Targów  Sadownictwa
i Warzywnictwa TSW, które z powodzeniem organizowane są do dziś i na stałe wpisały się w mapę spotkań branży sadowniczo-warzywniczej.