Zadzwoń (48) 66 80 471

info@agrosimex.com.pl

Agrosimex na konferencji „Nasiennictwo i Ochrona Ziemniaka”

W dniach 24-25 maja 2012 w Darłówku odbyła się doroczna konferencja naukowo-szkoleniowa Zakładu Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie Oddział w Boninie.

Konferencja „Nasiennictwo i Ochrona Ziemniaka”, bo o niej mowa, ma długą i bogatą historię. Po raz drugi odbyła się w Darłówku, wcześniej przez kilkadziesiąt lat odbywała się regularnie w Kołobrzegu. W tym roku zgromadziła ok. 200 uczestników – reprezentantów nauki, przemysłu przetwórstwa ziemniaka, handlu, służb doradztwa i ochrony roślin oraz plantatorów. To sporo, chociaż bywało, że uczestniczyło w niej prawie 300 osób.

Główne bloki tej konferencji obejmowały: integrowaną ochronę ziemniaka, nasiennictwo, agrotechnikę, nawożenie, produkcję ekologiczną, certyfikację, charakterystykę odmian, choroby i szkodniki ziemniaka, diagnostykę i zwalczanie Cms, nowe techniki w diagnostyce wirusów ziemniaka, efekty ekonomiczne produkcji i użytkowania ziemniaków, aspekty związane z regulacją rynku produktów zmodyfikowanych genetycznie.

Po raz kolejny i drugi raz z rzędu w Darłówku, w konferencji tej uczestniczyła firma Agrosimex, a nasz pracownik – Dyrektor Działu Nawozów Krzysztof Zachaj, wygłosił bardzo ciekawy referat nt. wpływu nawożenia ziemniaków nawozem Rosahumus zawierającym kwasy humusowe na plonowanie i jakość bulw ziemniaka. Przedstawił w nim wyniki kilkuletnich badań prowadzonych z tym nawozem w IHAR O/Bonin przez zespół Pani prof. dr habil. Jóżefy Kapsy. Spotkał się on z zainteresowaniem audytorium.

Agrosimex ma bogatą ofertę nawozów i środków ochrony roślin dla producentów ziemniaka. Wśród środków ochrony roślin na szczególną uwagę zasługują fungicydy do zwalczania zarazy ziemniaka, takie jak: Armetil M 72 WP, Drum 45 WG, Inter Optimum 72,5 WP, Ranman 400 SC Twin Pack.

Jeśli chodzi o nawozy, to warto wspomnieć m.in.: Rosaferty, Rosaleafy, Rosasole, nawozy algowe (Algex, Agroecean), nawozy borowe (Bolero, Manni-Plex B, Missibor, Rheobor), Mikrostar complex, Metalosate (Clcium, Fe, Mineral, Potasium).

Share this story

Szczególnie polecamy

RGT Amazzonite F1 | Plon Odporny Na Wirusy

RGT Amazzonite F1 to odmiana stanowiąca odpowiedź na rosnący w...

 Sprawdź

Rzepak PT 274 F1 | Przełącza na turbo

Rzepak PT 274 F1 cechuje bardzo duży wigor i szybki...

 Sprawdź

Rzepak DK Exterrier | Nie Choruje i Plonuje

Rzepak DK Exterrier to klasyczna odmiana mieszańcowa o dłuższym okresie...

 Sprawdź

ASX Corn

ASX Corn to wieloskładnikowy granulowany nawóz mineralny NPK z siarką,...

 Sprawdź