Zadzwoń (48) 66 80 471

info@agrosimex.com.pl

Agrosimex na konferencji „Nasiennictwo i Ochrona Ziemniaka”

W dniach 24-25 maja 2012 w Darłówku odbyła się doroczna konferencja naukowo-szkoleniowa Zakładu Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie Oddział w Boninie.

Konferencja „Nasiennictwo i Ochrona Ziemniaka”, bo o niej mowa, ma długą i bogatą historię. Po raz drugi odbyła się w Darłówku, wcześniej przez kilkadziesiąt lat odbywała się regularnie w Kołobrzegu. W tym roku zgromadziła ok. 200 uczestników – reprezentantów nauki, przemysłu przetwórstwa ziemniaka, handlu, służb doradztwa i ochrony roślin oraz plantatorów. To sporo, chociaż bywało, że uczestniczyło w niej prawie 300 osób.

Główne bloki tej konferencji obejmowały: integrowaną ochronę ziemniaka, nasiennictwo, agrotechnikę, nawożenie, produkcję ekologiczną, certyfikację, charakterystykę odmian, choroby i szkodniki ziemniaka, diagnostykę i zwalczanie Cms, nowe techniki w diagnostyce wirusów ziemniaka, efekty ekonomiczne produkcji i użytkowania ziemniaków, aspekty związane z regulacją rynku produktów zmodyfikowanych genetycznie.

Po raz kolejny i drugi raz z rzędu w Darłówku, w konferencji tej uczestniczyła firma Agrosimex, a nasz pracownik – Dyrektor Działu Nawozów Krzysztof Zachaj, wygłosił bardzo ciekawy referat nt. wpływu nawożenia ziemniaków nawozem Rosahumus zawierającym kwasy humusowe na plonowanie i jakość bulw ziemniaka. Przedstawił w nim wyniki kilkuletnich badań prowadzonych z tym nawozem w IHAR O/Bonin przez zespół Pani prof. dr habil. Jóżefy Kapsy. Spotkał się on z zainteresowaniem audytorium.

Agrosimex ma bogatą ofertę nawozów i środków ochrony roślin dla producentów ziemniaka. Wśród środków ochrony roślin na szczególną uwagę zasługują fungicydy do zwalczania zarazy ziemniaka, takie jak: Armetil M 72 WP, Drum 45 WG, Inter Optimum 72,5 WP, Ranman 400 SC Twin Pack.

Jeśli chodzi o nawozy, to warto wspomnieć m.in.: Rosaferty, Rosaleafy, Rosasole, nawozy algowe (Algex, Agroecean), nawozy borowe (Bolero, Manni-Plex B, Missibor, Rheobor), Mikrostar complex, Metalosate (Clcium, Fe, Mineral, Potasium).

Share this story

Szczególnie polecamy

Qrop mix

Qrop mix granulowany nawóz potasowo-wapniowy do stosowania posypowego Qrop mix -...

 Sprawdź

Soja odmiany Malaga

Soja odmiany Malaga Perła południa! MALAGA to najpóźniejsza odmiana soi,...

 Sprawdź

Soja odmiany Lissabon

Soja odmiany Lissabon Dopracowana do perfekcji! LISSABON to jedna z...

 Sprawdź

Soja odmiany Amandine

Soja odmiany Amandine Dobre strąków rozłożenie, łatwiejsze koszenie! Cechy odmiany...

 Sprawdź